خرید تضمینی گندم از کشاورزان کشور در 22 استان خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، سمنان، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، اردبیل، اصفهان، آذربایجان شرقی، بوشهر، تهران، قم، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد،گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی و ایلام آغاز شده و مراکز خرید این استان‌ها در حال انجام عملیات خرید تضمینی گندم هستند.

این گزارش می‌افزاید، ارزش گندم‌های خریداری شده به 52 هزار میلیارد ریال می‌رسد و با برنامه‌ریزی‌های خوبی که برای حمایت از کشاورزان در سال جاری انجام شده پرداخت  پول گندم‌ها به روز است و گندم‌کاران با دریافت کرایه حمل تشویق می‌شوند.

این گزارش حاکی است استان خوزستان با حدود یک میلیون و 300 هزار تن گندم پیشرو در خرید تضمینی امسال است و استان‌ گلستان با 418 هزار تن و فارس با 330 هزار تن در رتبه‌های بعدی خرید هستند.

براساس این گزارش، همزمان با گندم، دانه‌ی روغنی کلزا نیز در 21 استان کشور خریداری می‌شود که تاکنون 265 هزار تن از این محصول استراتژیک از سوی کلزاکاران تحویل مراکز خرید شده است.

* خرید تضمینی کلزا به 265 هزار تن رسید

این گزارش حاکی است در خرید تضمینی کلزا استان گلستان با خرید 150 هزار تن رتبه اول و خوزستان با 44 هزار تن در جایگاه دوم قرار دارد. شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 3 (استان فارس) نیز در خرید کلزا، با پرداخت کامل پول کلزاکاران فصل خوبی را سپری می‌کند و 14 هزار تن کلزا خریداری در این استان تحویل مراکز خرید شده است.

دیدگاه خود را بنویسید