محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال و تولید در بخش کشاورزی اظهار داشت: از مسئولان سازمان برنامه و بودجه درخواست دارم، انعطاف پذیری در جداول و سرفصل‌های اشتغال ایجاد کنند، زیرا در سامانه کارا انگار با وحی منزل روبرو هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در ۶ ماه اول امسال وسعت گلخانه‌های کشور هزار و ۴۰۰ هکتار گسترش یافت و به ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار رسید. ۴۵ درصد منابع اشتغال را جذب کردیم و برای بقیه معطل هستیم. در سفرهایی که به استان های مختلف کشور داشتم، متوجه شدم همه در شهرها منتظر این تسهیلات هستند و پشت درها مانده‌اند.

حجتی با بیان اینکه باید محدودیت‌های آیین نامه‌ای و ضوابط را رها کنید، گفت:‌ اینها خط کشی دولتی است، امروز بخش کشاورزی ۱۸ درصد اشتغال کشور را دارد، این منهای صنایع تبدیلی و غذایی است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت سردخانه‌ای از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن در سال ۹۲ اکنون بیش از دو برابر شده است، گفت:‌ سهم سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی نسبت به سهمی که در اقتصاد دارد، پایین تر است. سهم اشتغال کشاورزی در اقتصاد طبق گزارش‌ها ۳۰ درصد است.

در این مراسم مرتضی شهید زاده رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز با اشاره به اینکه با تلفیق منابع صندوق و دولت نیازهای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تامین اعتبار می‌شود،‌ گفت:‌ صندوق یک موسسه ملی بوده و به عنوان سرباز نظام در برنامه‌های استراتژیک که منافع ملت را تامین می‌کند، شرکت دارد.

دیدگاه خود را بنویسید