امروز در مراسمی با حضور معاونت امور گلخانه‌ها گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی، هولوگرام سلامت قارچ رونمایی شد. این هولوگرام دارای یک شماره سریال است که با ارسال آن به بخش نظارت ارزیابی بهبود هویت قارچ می‌توان از سالم بودن آن اطینان پیدا کرد. این شماره سریال به منزله اطمینان از استاندارد بودن محصول و بهداشتی بودن آن است.

برای دریافت این هولوگرام، واحدهای تولید و بسته‌بندی قارچ باید سه ویژگی داشته باشند. نخست باید پروانه بهره‌برداری از وزارت جهاد کشاورزی را داشته باشند. دوم، عضو انجمن تولیدکنندگان قارچ باشند و سومین ویژگی این است که دوره نظارت ادواری تولید قارچ را بگذرانند. چسباندن این هولوگرام بر روی بسته‌های فروش قارچ از دو ماه آینده اجباری خواهد شد.

غلامرضا تقویف معاونت امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم رونمایی از هولوگرام سلامت قارچ، درباره راهکارهای افزایش سرانه مصرف قارچ گفت: اقدام‌های زیرساختی برای افزایش سرانه مصرف و اعتمادسازی و نشان‌دارکردن تولیدات قارچ انجام شده است. به همین منظور هولوگرام پیگیری محصول و تولیدکننده آن بر روی بسته‌های قارچ نصب خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید