رییس سازمان امور اراضی با بیان اینکه سنددار کردن زمین های کشاورزان در دستور کار دولت است گفت: یکی از موضوعاتی که باید پیگیری شود، سنددار کردن زمین های کشاورزان در کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، علیرضا اورنگی در همایش روسای سازمان جهاد کشاوزی استان های منطقه دو کشور در اهواز افزود: یکی از موضوعات مهمی که در دستور کار دولت و وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته، قانون رفع تداخلات در زمین های ملی است که این قانون مسیر را برای سنددار کردن زمین های کشاورزان باز می کند.

وی هدف از برگزاری این نشست را که با حضور روسای جهاد کشاورزی ۱۳ استان کشور برگزار شد پرداختن به روش ها و نحوه تسهیل و تسریع کردن قانون رفع تداخلات عنوان کرد.

اورنگی با بیان اینکه شیوه نامه هایی که تاکنون ابلاغ شده است نیاز به اصلاح دارد بر انجام اصلاحات لازم در این زمینه تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع نحوه اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات در کشور گفت: هدف از این قانون، حمایت از تولید کنندگان و بهره برداران است و امیدواریم در جمع بندی که داشتیم این دسته از کشاورزان کمترین دغدغه و نگرانی از اجرای این قانون را داشته باشند.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی

دیدگاه خود را بنویسید