مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی بر گسترش شهرک های گلخانه ای تاکید کرد که استفاده بهینه از منابع آبی، در دسترس بودن و وجود بازارهای مصرف این نوع محصولات از جمله مزیت های اقتصادی است که توسعه آن در استان هایی نظیر البرز ضروری است.

به گزارش ایرنا، علی اشرف منصوری روز چهارشنبه در سفر به استان البرز به منظور توسعه شهرک های کشاورزی با محوریت کشت های گلخانه ای، افزود: البرز به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مشابه شرایط گلخانه ای، از جمله استان هایی است که پتانسیل خوبی برای گسترش این بخش از فعالیت های کشاورزی دارد.

همچنین، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، ضمن تشریح وضعیت گلخانه های استان، راه اندازی و بهره برداری این پروژه ها را در ایجاد اشتغال و بهره وری آب در استان موثر عنوان کرد.

سید مجید موسوی ضمن قدردانی از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به دلیل مساعدت های صورت گرفته در خصوص تخصیص منابع مورد نیاز در جهت گسترش شهرک های گلخانه ای، گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان در زمینه تخصیص اعتبارات لازم جهت اجرای این پروژه ها حداکثر تلاش خود را انجام خواهد داد.

راه اندازی سه شهرک گلخانه ای در منطقه ماهدشت شهرستان کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد در استان البرز در دست مطالعه و بررسی است. هم اکنون در کشور 547 مجتمع و شهرک کشاورزی مشغول فعالیت هستند که از این تعداد شهرک کشاورزی، 312 شهرک مجتمع دامی، 52 شهرک شیلاتی و 183 شهرک نیز گلخانه هستند.

به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی

دیدگاه خود را بنویسید